MBI MCP800IT
POA
Print
INFO
Product group
Crushers
Brand / model
MBI MCP800IT
Year of Mnftr
2024
Condition
New/unused
machine whereabouts
PICHL BEI WELS, Oberösterreich
Country
Austria
Mascus ID
15575D69
DETAILS
Manufacturing number
240087
Working pressure
bar
Required hydraulic flow
180 l/min
Cutting power
2 060 kN
Transport dimensions (LxWxH)
2070 x 550 mm
Transport weight
2 270 kg
Other information / specs
Fabr.: MBI
Typ: MCP800IT
SN: 240087
Gewicht: 2270 kg
Maulweite: 830mm
Maultiefe: 800mm
Baggerklasse 18 t - 27 t
Betriebsdruck: 300 bar