Scag SCZII-61V-37BV-EFI
Print
INFO
Product group
Zero turn mowers
Brand / model
Scag SCZII-61V-37BV-EFI
Year of Mnftr
2026
Usage hours
1 h
machine whereabouts
Jasper, Georgia
Country
United States
Mascus ID
4DCE0DF3
PRICING
Currency Converter
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
Manufacturing number
engine capacity
27,2 kW (37 hp)
Other information / specs
NEW SCAG Cheetah II 61" Zero Turn
(Model # SCZII-61V-37BV-EFI)
-37HP Vanguard BIG BLOCK EFI Engine
-61" Velocity Plus Cutter Deck
-16MPH MAX TRAVEL SPEED!
-13 Gallon Fuel Capacity
-Drive System: Hydro-Gear ZT5400 Transaxle. Two-Speed
-0% FOR 48 MONTHS FINANCING!
-ASK ABOUT CASH DISCOUNTS!
-AVAILABLE IN 72" Deck Size!
-We Take Trade Ins!
Message me for more information!
Adrian ... 61 in