Scag SCZII-61V-38FX-EFI
Brand / model
Scag SCZII-61V-38FX-EFI
Year of Mnftr
2026
machine whereabouts
Jasper, Georgia
Mascus ID
D423A9DF
engine capacity
28,0 kW (38 hp)
Other information / specs
NEW SCAG Cheetah II 61" Zero Turn
(Model # SCZII-61V-38FX-EFI)
-38HP Kawasaki FX EFI Engine
-61" Velocity Plus Cutter Deck
-16MPH MAX TRAVEL SPEED!
-13 Gallon Fuel Capacity
-Drive System: Hydro-Gear ZT5400 Transaxle. Two-Speed
-0% FOR 48 MONTHS FINANCING!
-ASK ABOUT CASH DISCOUNTS!
-AVAILABLE IN 72" Deck Size!
-We Take Trade Ins!
Message me for more information!
Adrian ... 61 in