Scag SPZ-52H-22FX
Print
INFO
Product group
Zero turn mowers
Brand / model
Scag SPZ-52H-22FX
Year of Mnftr
2026
Usage hours
1 h
machine whereabouts
Jasper, Georgia
Country
United States
Mascus ID
30F3072B
PRICING
Currency Converter
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
engine capacity
16,2 kW (22 hp)
Other information / specs
NEW SCAG Patriot 52" Zero Turn
(Model # SPZ-52H-22FX)
-22HP Kawasaki FX Engine
-52" Hero Cutter Deck
-6.5 Gallon Fuel Capacity
-Drive System: Hydro-Gear ZT3100 Transaxle
-0% FOR 48 MONTHS FINANCING!
-ASK ABOUT CASH DISCOUNTS!
-AVAILABLE IN 61" ($10,249) Deck Size!
-We Take Trade Ins!
Message me for more information!
Adrian ... 52 in