Scag SPZ-61H-23FX
Print
INFO
Product group
Zero turn mowers
Brand / model
Scag SPZ-61H-23FX
Year of Mnftr
2026
Usage hours
1 h
machine whereabouts
Jasper, Georgia
Country
United States
Mascus ID
2D668CA8
PRICING
Currency Converter
Price
Does not include reclaimable VAT
DETAILS
engine capacity
16,9 kW (23 hp)
Other information / specs
NEW SCAG Patriot 61" Zero Turn
(Model # SPZ-61H-23FX)
-23HP Kawasaki FX Engine
-61" Hero Cutter Deck
-6.5 Gallon Fuel Capacity
-Drive System: Hydro-Gear ZT3400 Transaxle
-0% FOR 48 MONTHS FINANCING!
-ASK ABOUT CASH DISCOUNTS!
-AVAILABLE IN 52" ($9,529) Deck Size!
-We Take Trade Ins!
Message me for more information!
Adrian ... 61 in