Heli CPD25-A3LIH4-M Sähkötrukki
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Year of Mnftr
2024
Usage hours
1 h
Condition
Demo
machine whereabouts
Lahti, Päijät-Häme
Country
Finland
General grade
Mascus ID
20DEE71C
DETAILS
Manufacturing number
05025DM9681
Number of wheels
4
Maximum lift capacity
2 500 kg
Distance of centre of gravity
500 mm
Maximum lift height
4 700 mm
Free lift
1 161 mm
Drive height
2 165 mm
Lift mast
Triplex / free lift
Fork carriage
Sideshifter
Fork length
1 200 mm
Cabin
Closed cabin
engine capacity
11 kW (15,0 hp)
Battery voltage
80 V
Battery capacity
202 Ah
Battery year of manufacture
2024
Charger voltage
80 V
Charging current
25 A
Transport weight
4 020 kg
Transport dimensions (LxWxH)
2434 x 1180 x 2165 mm