Kalmar ECF80-900
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Kalmar ECF80-900
Year of Mnftr
2014
Country
Austria
General grade
Mascus ID
BA7E3839
DETAILS
Internal stock No.
ZS080KAL
Maximum lift capacity
8 000 kg
Distance of centre of gravity
900 mm
Maximum lift height
4 400 mm
Drive height
3 400 mm
Lift mast
Duplex
Cabin
Closed cabin
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 3400 mm