Linde E45HL-01/600 - TRIPLEX 5,5 m - KLIMA !!!
FavoriteFavorite
shareShare
Save searchSave search
Print
INFO
Product group
Electric forklifts
Brand / model
Year of Mnftr
2019
Usage hours
12 372 h
Country
Austria
General grade
1
Mascus ID
311C3365
DETAILS
Internal stock No.
H2X388V00535
Maximum lift capacity
4 500 kg
Distance of centre of gravity
600 mm
Maximum lift height
5 515 mm
Free lift
1 760 mm
Drive height
2 700 mm
Lift mast
Triplex
Fork length
2 350 mm
Cabin
Closed cabin
Tyre type
Super elastic
Engine
Electric
Transport dimensions (LxWxH)
0 x 0 x 2700 mm
Attachments
Other information / specs
Kamera vorne u. hinten, luftgefedeter Fahrersitz
welift gmbh
Telefunkenstrasse 19 4840 Vöcklabruck Oberösterreich Austria